Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualności

PEAR & PECL - Nowa sekcja w Zend Developer Zone
Witold (Dravo) Wasilewski
Czwartek 30 Grudzień 2004

Na stronie korporacji Zend, w dziale dla programistów, został otworzona nowa sekcja: PEAR and PECL InfoCenter. Co tam znajdziemy?

Zaczynając od końca: samouczki PEAR, tutoriale PECL - PHP5 i PHP4, "Kto jest Kto w PHP" (wyszukiwarka), słowko o ofertach oraz oczywiście infomacje ogólne i nowości ze świata tych pakietów.

Zapraszam do zwiedzania Centrum Informacyjnego PEAR i PECL.

Przydatny "bajer" na PHP.net
Witold (Dravo) Wasilewski
Czwartek 30 Grudzień 2004

Na stronie PHP.net została udoskonalona wyszukiwarka. A mianowicie: wpisując w pole `Search for` nazwe, zostaje nam dynamicznie wyświetlona lista sugerowanych funkcji, którymi możemy być zainteresowani. Jeśli komuś nie przypadło to do gustu, w panelu My PHP.net odznacza odpowiednie pole. Więcej informacji na stronie samej wyszukiwarki.

Wszystkiego Najlepszego
Redakcja PHP.pl
Czwartek 23 Grudzień 2004

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2005. chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym czytelnikom rodzinnych, spokojnych oraz wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Aby przy naszych stołach nie zabrakło nikogo i żeby każdy mógł dzielić się radością świąt z bliskimi. Chcielibyśmy także życzyć wszystkim aby nadchodzący rok był jeszcze lepszy niż 2004 r.

Błędy i jeszcze raz błędy
Witold (Dravo) Wasilewski
Czwartek 23 Grudzień 2004

Niedawno została ujawniona lista błędów występujących w PHP (wersje: PHP4 <= 4.3.9 i PHP5 <= 5.0.2). Są one na tyle poważne, że nie należy ich lekceważyć. Jako przykład może posłużyć funkcja unserialize (), w której znaleziono aż dwie dziury.

Dodam, że lista skryptów, które są podatne na ataki jest niemała.

O błedach można poczytać na Hardened-PHP oraz na SecurityFocus.

Santy.a vs. phpBB
Grzegorz (scanner) Tlołka
Środa 22 Grudzień 2004

Wszystkich właścicieli forów dyskusyjnych opartych o pakiet phpBB w wersjach starszych niż 2.0.11 przestrzegamy przed nowym wirusem powodującym zniszczenie plików forum. Robak wykorzystuje krytyczne luki w bezpieczeństwie skryptów, a podatne na zagrożenie fora wyszukuje przy pomocy odpowiednio spreparowanego zapytania do Google.

"Chałtura z ambicjami"
Grzegorz (scanner) Tlołka
Piątek 17 Grudzień 2004

"Chałtura z ambicjami" to tytuł newsa, jaki pojawił się wczoraj w nocy na łamach serwisu 7thGuard.net. Gorąco zapraszam do zapoznania się z nim, gdyż zawiera potencjalne informacje, które mogą się przydać koderom PHP.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2021 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System