Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

PHPCon Poland 2014 - warsztaty

Poniżej zamieszczamy informacje od Organizatorów, dotyczące warsztatów, które po raz pierwszy w tym roku dołączają do programu konferencji. Polecamy zapoznać się z nimi, aby juz na miejscu nie było zbędnego zamieszania.

Największe polskie święto PHP rozpoczyna się już pojutrze. Zaczynamy od warsztatów, czyli elementu agendy, którego wcześniej u nas nie było. W związku z tym garść informacji na ten temat.

Warsztaty PHPCon są nieodpłatne, a każdy z nich za wyjątkiem Scruma jest typu BYOD (czyli Bring Your Own Device). Oznacza to, że -- by obecność na nich miała jakiś sens -- należy przynieść ze sobą swój laptop. Scrum jest tu wyjątkiem, bo na to spotkanie wystarczy notatnik i długopis. Tutaj nie bierzemy sprzętu, ponieważ salka ma ograniczoną pojemność, poza tym lapek do niczego się nie przyda.

Na warsztatach BYOD zapewniamy ograniczoną ilość połączeń WiFi, ethernetu oraz prądu. Jeśli możesz podłączyć się do ethernetu, weź ze sobą kilka metrów skrętki. Jeśli nie, a np. dysponujesz routerem WiFi, takie coś też będzie można włączyć do naszej sieci i podzielić sygnał na kilka urządzeń. Na pewno ułatwi nam to rozprowadzenie internetu do wszystkich, bo oprócz switcha eth mamy kilka access-pointów, każdy dla kilkunastu użytkowników.

Jeśli bateria w Twoim laptopie jest na tyle pojemna, by wytrzymała przez cały warsztat, naładuj ją. Owszem, mamy całkiem sporo listew zasilających, ale na niektóre warsztaty jest tylu chętnych, że zasilania może nie wystarczyć dla wszystkich. W związku z tym bardzo proszę o niepodłączanie do gniazd innych urządzeń niż laptopy. Zwłaszcza komórki nie będą tu entuzjastycznie witane, bo te można przecież ładować w tym samym czasie w pokoju.

Na warsztaty oczywiście obowiązują zapisy, o czym pisałem we wcześniejszym mailu. Na Scruma oraz Symfony mamy już komplet, natomiast w miarę wolnych miejsc można będzie przyjść na pozostałe, jeśli ktoś się nie zapisał. Dziś, jutro i pojutrze nie prowadzę już zapisów na te warsztaty, ponieważ po pierwsze jest na nie całkiem sporo wolnych miejsc, a po drugie -- w końcówce przygotowań nie mam już kiedy tego obsłużyć. Zakładam, że w przyszłym roku będzie specjalny mechanizm zapisu na warsztaty, który odciąży mnie z obsługi mailowej zapisów.

Jeszcze słówko o prelekcjach: prelegenci pod koniec swoich wystąpień będą wręczali m.in. darmowe wejściówki na naszą nową konferencję, dBConf 2014. Będą to nagrody za aktywność na prelekcji, albo (wedle uznania prelegenta) za prawidłową odpowiedź na pytanie. Warto się wcześniej zaprzyjaźnić z serwisem internetowym http://www.dbconf.pl/ i dowiedzieć co nieco o tej konferencji. Chodzi o to, by -- jeśli ktoś nie zamierza w niej uczestniczyć -- nie zgłaszał się do odpowiedzi i tym samym nie blokował miejsca innym.

To tyle. Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem ;-)
Do zobaczenia pojutrze!

Pozdrawiam,
-- Dariusz Grzesista
główny organizator PHPCon Poland

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jak było?
Sobota 25 Październik 2014 10:27:08 am - biber <bib.com.pl_at_interia.pl>

Ciekawy jestem jak udały sie warsztaty

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System