Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Prasa

SDJ 08/2008
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Czwartek 18 Wrzesień 2008

Programiści PHP mają okazję zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi w Symfony 1.1, a następnie zainstalować, skonfigurować Symfony i utworzyć projekt aplikacji. Po tych krótkich, ale treściwych artykułach pora na więcej. Piszemy własny słup ogłoszeniowy, czyli prosty serwis www umożliwiający dodawanie ogłoszeń i zarządzanie nimi. W tym numerze część pierwsza, w której opisane są wszystkie kroki niezbędne do powstania tzw. frontendu, czyli części publicznej naszej strony. Naprawdę warto się przekonać, że Symfony nie gryzie - ten artykuł to potwierdza. To już drugi z kolei numer SDJ, którego znaczącą cześć zajmuje framework Symfony i technologie związane w aplikacjami internetowymi. Warto się nim zainteresować.

SDJ Extra 08/2008
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Środa 17 Wrzesień 2008

W artykule "Dostęp do danych z aplikacji Flex" dowiesz się, w jaki sposób możesz wywoływać metody obiektów Java poprzez mechanizm Remote Object, natomiast artykuł "Flex i PHP" pokazuje przykłąd współpracy klient-serwer z wykorzystaniem Web Services i Flash Remoting

Oczywiście Adobe Flex promuje dobre nawyki w kodowaniu. Test Driven Development, a więc testy, testy, i jeszcze raz testy! Tym razem dowiesz się, jak testować z użyciem biblioteki FlexUnit - przetestujesz koszyk na zakupy.

Jeśli chcesz uporządkować i zgłębić wiedzę na temat Flexa i tworzenia aplikacji w technologii Flash, to teb numer SDJ Extra jest naprawde bogatym źródłem wiedzy. Listingi przedstawione w artykułach znajdziesz na płycie DVD, podobnie jak Flex SDK 3 oraz ograniczoną czasowo wersję Flex Buildera 3.0.

SDJ 07/2008
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Wtorek 16 Wrzesień 2008

W lipcowym numerze Software Developer's Journal tematem przewodnim jest Symfony i Propel. Aż trzy artykuły przedstawiają model pisania aplikacji zwany Symfony-way. Przede wszystkim poznajemy Propel, jako warstwę obsługi baz danych w Symfony. Zdobyta wiedza przyda się w następnym artykule poświęconym generowaniu kodu w Symfony. Autor pokaże w jaki sposób, bez pisanie nawet jednej linijki kodu można stworzyć panel administracyjny zarządzający artykułami w bazie danych.

Trzeci artykuł jest poświęcony testom jednostkowym w Symfony przy użyciu wbudowanego frameworka o nazwie Lime. Poza teorią i prostymi przykładami testów, z tekstu można dowiedzieć się, jak przetestować cały model danych z użyciem pluginu sfModelTestPlugin.

Jeśli nie wiesz, czy wybór Symfony jako narzędzia pracy jest słuszny, polecam lekturę lipcowego SDJ. Na dołączonej płycie znajdziemy oczywiście wszystkie pliki źródłowe omówionych w numerze, a także źródła Symfony i Propela. Artykuły zostały okraszone screencastami z tworzenia backendu w admin generatorze, budowania modelu w propelu, a także pisania własnych pluginów dla Symfony.

To oczywiście nie wszystkie artykuły. Biblioteką miesiąca została biblioteka Java obsługująca Google Data API. Dowiesz się, czym jest GData API, jak pobrać i jak modyfikować dane na serwerze korzystając z jej interfejsu.W artykule TestNG vs. JUnit znajdziesz porównanie dwóch narzędzi do testowania jednostkowego dla języka Java.

Prasa
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System