Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Proces tworzenia aplikacji

ACL - Jak korzystać?
Marcin (tiraeth) Chwedziak
Piątek 10 Kwiecień 2009

Każda aplikacja webowa, tak jak każdy plik na dysku, musi mieć ustawione uprawnienia dla konkretnych użytkowników, lub grup użytkowników. O listach kontroli dostępu ( ang. Access Control List) zapewne słyszał każdy. Jedną z prostszych implementacji takiej listy jest zwykła baza loginów i haseł dostępowych. Co zrobić, gdy jednak potrzebujemy bardziej zaawansowanego systemu kontroli dostępu? Możemy wykorzystać jedną z gotowych bibliotek, np. PHP Generic Access Control List, ale możemy także sami napisać taki system - dobrze jest wtedy wykorzystać częściowo napisane mechanizmy, na przykład pochodzący z Zend Frameworka - Zend_Acl.

Model View Controller
Paweł (hwao) Halicki
Piątek 05 Styczeń 2007

Model View Controller MCV jest sprawdzonym wzorcem na oddzielenie interfejsu użytkownika od warstwy logicznej aplikacji. Pierwotnym celem MVC jest odizolowanie Interfejsu użytkownika i umożliwienie operowania na oddzielonej od widoku warstwie logicznej aplikacji.

Budowa kontrolera na przykładzie implementacji MVC
Kuba (siemakuba) Łopusiński
Niedziela 03 Grudzień 2006

Jeżeli jesteś jednym z tych deweloperów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania aplikacji zgodnego z zasadami programowania obiektowego, artykuł ten będzie ci z pewnością pomocny. Jest to jeden z serii trzech artykułów, dzięki którym nauczysz się, jak skonstruować prosty schemat aplikacji opartej na trójwarstwowej strukturze Model-View-Controller (Model-Widok-Kontroler, zwanej dalej MVC), którą w prostu sposób można rozszerzyć i wykorzystać do tworzenia bardziej skomplikowanych rozwiązań. W niniejszym artykule wszystkie przykłady opierają się na klasach PHP.

Proces tworzenia aplikacji
Tłumaczenia
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System