Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualności

Planeta: Reaktywacja
Grzegorz (scanner) Tlołka
Wtorek 30 Kwiecień 2013

Majówka zbliża się wielkimi krokami, i z tej okazji mamy dla Was dobre wieści. Po długiej przerwie reaktywowaliśmy Planetę, nasz agregator blogów.

Wszystkiego naj!
Grzegorz (scanner) Tlołka
Środa 12 Wrzesień 2012
Ciacho!

Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim Programistom, (niezależnie od platformy i języka jakimi się posługują) niezniszczalnych klawiatur, kodu bez bugów oraz błyskawicznych parserów i kompilatorów.
Życzymy Wam też zdrowych nadgarstków i kręgosłupa, wygodnego stanowiska pracy i głowy pełnej pomysłów na rozwiązywanie problemów, z którymi tylko my, Programiści mamy do czynienia, a o których istnieniu reszta świata IT nawet nie ma pojęcia.

PHPCon Poland 2012 - głosowanie na agendę
Grzegorz (scanner) Tlołka
Środa 04 Lipiec 2012

Głosujemy na agendę! W tym roku każdy z Was ma realny wpływ na to, które z propozycji znajdą się w programie konferencji. By podnieść rank ulubionych wystąpień, wystarczy się zalogować i na liście tematów kliknąć plus obok oczekiwanego wystąpienia.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Organizatorzy położyli nacisk na rozpropagowanie informacji o konferencji również poza granicami Polski. Dzięki temu, już w tej chwili swój przyjazd zapowiedzieli zagraniczni prelegenci. Będą nimi w tym roku:

  • Wim Godden, który szlify zdobywał w projektach takich jak phpAdsNew/OpenX
  • Thijs Feryn – pracujący w belgijskim Combellu, organizator konferencji PHPBenelux.
PHPCon Poland 2012
Grzegorz (scanner) Tlołka
Wtorek 03 Lipiec 2012

Ponownie jak w ubiegłym roku, tak samo jak w tym, dołączyliśmy do partonów medialnych konferencji PHPCon Poland - ogólnopolskiego spotkania programistów i entuzjastów języka PHP, organizowanego siłami wolontariuszy internetowych z całego kraju pod egidą zarządu stowarzyszenia Polska Grupa Użytkowników Linuxa (PLUG). Tegoroczne spotkanie odbędzie się w tym samym miejscu, co rok temu, w Hotelu „Przedwiośnie” w Mąchocicach Kapitulnych koło Kielc. Zmianie ulega, w porównaniu do ubiegłego roku, termin konferencji, który ustalony został na weekend 28 - 30 września.

Przerwa konserwacyjna
Grzegorz (scanner) Tlołka
Środa 18 Kwiecień 2012

W nocy z czwartku (19 kwietnia) na piątek (20 kwietnia) będzie miała miejsce ok. 30 minutowa przerwa konserwacyjna, mająca na celu zwiększenie przestrzeni dyskowej dostępnej na serwerze.

W czasie przerwy wszystkie serwisy związane z domeną php.pl będą nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

Przerwa konserwacyjna
Grzegorz (scanner) Tlołka
Piątek 23 Marzec 2012

Dzisiaj w nocy możęcie doświadczyć problemów z dostępem do wszystkich serwisów w domenie php.pl. Związane jest to z niezbędnymi pracami konserwacyjnymi.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Rozpoczęły się zapisy na PHPCon Poland 2011
Grzegorz (scanner) Tlołka
Poniedziałek 01 Sierpień 2011

Pod koniec lipca br. ruszyły zapisy na drugą edycję konferencji programistów i sympatyków języka PHP, PHPCon Poland 2011. Spotkanie odbędzie się w dniach 21 – 23 października w pobliżu Kielc.
Gośćmi specjalnymi konferencji będą: LornaJane Mitchell – konsultantka PHP, deweloper, twórca projektów joind.in i phpwomen.org, Derick Rethans – znany w świecie PHP z narzędzi takich jak Xdebug, mcrypt, date czy input_filter oraz David Coallier – prezes repozytorium PEAR.

PHPCon 2011 - Call for Papers
Grzegorz (scanner) Tlołka
Sobota 28 Maj 2011

Przygotowania do kolejnej edycji konferencji PHPCon PL ruszyły pełną parą. Napłynęło już kilkanaście anglojęzycznych propozycji prelekcji, z których w agendzie pojawi się kilka. Pozostałe czekają na ofensywę rodzimych twórców.

Do nadsyłania propozycji zapraszamy wszystkich, którzy mają do przedstawienia coś ciekawego związanego z językiem PHP. Najciekawsze są oczywiście tematy nietuzinkowe, trudne do znalezienia w podręcznikach czy internecie. Na podstawie już nadesłanych propozycji można powiedzieć, że poziom merytoryczny będzie na pewno wyższy, niż w roku ubiegłym.
PHPCon Poland 2011 odbędzie się w dniach 21-23 października br. ponownie w Górach Świętokrzyskich, jednak znacznie bliżej Kielc, w hotelu Przedwiośnie*** w Mąchocicach Kapitulnych. Propozycje wystąpień można nadsyłać do 15 lipca br. W tym celu wystarczy zalogować się na stronie http://www.phpcon.pl/2011/pl/aglista i wypełnić formularz propozycji prelekcji.

Wielkanoc A.D. 2011
Grzegorz (scanner) Tlołka
Sobota 23 Kwiecień 2011

Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni życzy Wam Zarząd PHP.PL.

Niech te Święta będą dla Was wytchnieniem od obowiązków szkolnych i służbowych tak, abyście znaleźli czas na chwilę odpoczynku w gronie najbliższych. Życzymy Wam też, abyście po Świętach wrócili do swoich codziennych zajęć z nową porcją energii i pozytywnego nastawienia.

Relacja z konferencji MIX 11
Grzegorz (scanner) Tlołka
Wtorek 12 Kwiecień 2011

Nasz specjalny wysłannik DeyV stara się jak może wykorzystać swoja podzielność uwagi, dzięki czemu podczas swojego udziału w organizowanej w Las Vegas przez Microsoft konferencji MIX 11 będzie nas raczył gorącymi wrażeniami i zdjęciami z tego wydarzenia.

Materiały dostępne są na facebook-owej stronie mentaxu, którą znajdziecie pod adresem http://www.facebook.com/mentaxpl

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2021 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System