Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Testowanie modułów z użyciem frameworka SimpleTest

Słabe punkty

Niestety, jak każda technika, TDD ma też swoje wady. Nie wszystko nadaje się do testowania tym sposobem. Przykładem sytuacji, gdzie TDD nie do końca się sprawdza, jest projetkowanie i testowanie baz danych. O ile bardzo łatwo wewnątrz klasy symulować bazę danych (za pomocą Mock Objects lub Server Stubs), to testowanie samej bazy jest już o wiele mniej przyjazne. Co prawda powstały frameworki także i do tego celu, ale jak dotąd nie zyskały sobie znacznej popularności. Może po prostu trzeba jeszcze poczekać na odpowiednie narzędzia.

Dość kłopotliwe wydać się może także testowanie graficznego interfejsu użytkownika (GUI, ang. Graphical User Interface). Także tutaj doskwiera niedosyt dobrych narzędzi. W środowisku webowym za GUI uznaje się strony internetowe wraz z formularzami, przyciskami i linkami. SimpleTest jako jedyny tego typu framework dostępny dla PHP dostarcza narzędzie o nazwie Web Tester, które umożliwia wygodne testowanie tych elementów. Omówimy je dokładnie w następnym artykule.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
Usrapwnienia wizualne
Niedziela 15 Styczeń 2006 12:35:06 pm - aztech <scrabblewroclaw_at_op.pl>

Proponowałbym podlinkowanie wszystkich odnośników pojawiających (część jest, część natomiast nie - konrketnie w części artukułu: SimpleTest + Eclipse). Proponowałbym także wprowadzić podlinkowania do listingów (myślę, że to byłaby dobra praktyka dla wszystkich artykułów - szalenie ułatwia czytanie), ale tak aby przenosiły w miejsce listingu a nie tylko na stronę, gdzie znajduje się listing (a href="strona.html#name").
Można by w sumie też zrobić highlighting najważniejszych terminów, nazw klas, nazw funkcji (ale niekoniecznie, jeśli miałoby to zaciemnić artykuł).
P.S. Artykuł ciekawy. Z racji, że nigdy nie używałem SimpleTest, a zamierzam się nim pobawić po przeczytaniu artykułu, postaram się napisać wkrótce opinię, na ile sam artykuł pomaga w bezproblemowe (problemowe :D) wejście w SimpleTest

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System