Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:
Nowości

Nowości

RSS
PHPCon Poland 2015 Agenda
Grzegorz (scanner) Tlołka
Czwartek 03 Wrzesień 2015

Dzisiaj opublikowana została finalna agenda tegorocznego PHPCon Poland. Podobnie jak w zeszłym roku, podzielona ona zostanie na dwie ścieżki tematyczne, jednak sam podział ogłoszony zostanie w późniejszym terminie.
Na razie cieszcie oczy zacnymi tematami, które sami wybraliście i masujcie dłonie do powitań, gdyż albowiem w tej chwili w bazie jest ogółem 796 kont użytkowników, 741 zgłoszeń, w tym 542 potwierdzonych co oznacza wiele, wiele powitań.

PHPCon Poland 2015 Call-for-Proposals
Grzegorz (scanner) Tlołka
Wtorek 02 Czerwiec 2015

Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczny kongres programistyczny PHPCon Poland 2015. Impreza rusza 13 listopada w czterogwiazdkowym gigancie „Ossa Congrees & Spa” nieopodal Rawy
Mazowieckiej. Jest to jeden z największych obiektów w kraju, zdolny pomieścić na salach i w pokojach ponad tysiąc uczestników.

Nowe artykuły

Nowe artykuły

RSS
Generowanie grafiki w PHP
Paweł (pawkow) Kowalewski
Sobota 18 Kwiecień 2009

Język PHP sam w sobie nie pozwala na tworzenie czy manipulowanie grafiką, służą do tego specjalne biblioteki dostarczające zestaw odpowiednich funkcji. Najpopularniejsze z nich to GD i ImageMagick, przy czym ta pierwsza jest częściej dostępna i bardziej popularna, przez co w sieci na jej temat znaleźć można więcej materiałów. Nie są to oczywiście argumenty przemawiające za korzystaniem wyłącznie z tego rozwiązania, w tym artykule jednak skupimy się właśnie na GD i funkcjach przez nią dostarczanych. Zacznijmy może od krótkiego przedstawienia biblioteki - poniższy opis to definicja GD przedstawiana na Wikipedii:

I to w zasadzie tyle, jeżeli kogoś interesuje krótka historia biblioteki zachęcam do zapoznania się z jej anglojęzycznym opisem.

Przejdź do działu artykuły
PHP News

Forum PHP.PL

Newsy z forum.php.pl
Drupalday Gdańsk - wykłady z podstaw CMS w Tójmieście autor: Droptica
Piątek 29 Marzec 2019


Darmowe wykłady z administracji i programowania w Drupal 8
Drupal 8 to darmowy, potężny i nowoczesny system CMS/CMF używany do tworzenia złożonych serwisów internetowych.

Drupala używa m.in.: Tesla Motors, Timex, Pfizer, BBC, NBA, GE, NBC, Harvard, Oxford, Uniwersytet Gdański, czyli ogromne firmy i organizacje, które postawiły na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest Drupal

Dowiedz się więcej o Drupalu na stronie https://www.drupal.com/why-use-drupal.

Masz okazję nauczyć się Drupala od ekspertów za darmo w ramach DrupalDay
DrupalDay to wykłady organizowane od 2012 roku. Przez kilka lat nauczyliśmy setki osób z całego kraju, jak używać systemu Drupal. Teraz jest kolejna okazja na rozpoczęcie nauki i docelowo dołączenie do grupy specjalistów znających Drupala.


Dla kogo?
Wykład jest przeznaczone dla osób znających programowanie w PHP, które chcą poznać nowoczesny system CMF jakim jest Drupal 8. Szczególnie osoby znające framework Symfony powinny być zainteresowane tym szkoleniem, ponieważ Drupal 8 używa kompontentów Symfony. Wykłady pokazują proces administracji serwisem, możliwości SEO i opcje szybkiego tworzenia stron.


Kto dotychczas uczestniczył w DrupalDay
webdeveloperzy,
administratorzy i redaktorzy serwisów internetowych,
pracownicy działu marketingu i agencji marketingowych,
własciciele małych firm, którzy potrzebują systemu CMS z dużymi możliwościami do prezentacji oferty swojej firmy,
wszyscy inni zainteresowanych poznaniem nowoczesnego systemu CMS, jakim jest Drupal 8.

Rejestracja: https://www.eventbrite.com/e/drupalday-gdan...ets-59437967561
Więcej informacji: Drupalday.pl
II Konferencja JOIN! dotycząca baz danych - marzec 2017 autor: JOINConference2017
Piątek 24 Luty 2017


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji JOIN2017, poświęconej platformie danych Microsoft SQL Server.

Konferencja skierowana jest głównie do specjalistów pracujących z platformą danych Microsoft: programistów i administratorów baz danych, inżynierów oprogramowania, architektów i projektantów systemów bazodanowych.

W planie konferencji są dwa dni wykładów podzielonych na trzy ścieżki (DA, DEV, BI) oraz jeden dzień całodziennych sesji treningowych. Do grona prelegentów należą m.in.: Kalen Delaney, Klaus Aschenbrenner, Alberto Ferrari, Chris Testa-O’Neill, Margarita Naumova oraz Maciej Pilecki.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
Czas:6-8 marca 2017 r
Miejsce: Warszawa, Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki
Cena: 1000zł /1800zł
Zapisy: http://join-conference.com/
III EDYCJIA MASTERCODERA autor: Cybercom
Środa 21 Wrzesień 2016


RUSZYŁA REJESTRACJA DO III EDYCJI MASTERCODERA - OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PROGRAMISTYCZNEGO – PORA NA PRZEBUDZENIE MOCY !

Lubisz programować? Masz do tego Talent? Odkryłeś w sobie faktor X? Chcesz być Idolem Programowania? Niestety żaden z programów typu „talent show” nie jest dla Ciebie? Nie martw się! Ten konkurs może okazać się strzałem w dziesiątkę! Już 3 października rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego „MasterCoder”! W konkursie mogą wziąć udział doświadczeni programiści, ale także studenci i osoby, dla których programowanie to po prostu pasja. Uczestnicy ponownie powalczą o tytuł MasterCodera oraz o atrakcyjne nagrody: Samsung Galaxy S6 Edge i okulary Samsung Gear VR, hulajnogę elektryczną AirWheel X3, kamerę sportową GoPro Hero Session Full HD!

Co tak naprawdę czeka uczestników? Firma Cybercom Poland (organizator konkursu) przygotowała 10 zadań na etap rankingowy. Sprawdzą one szybkość kodowania. Nie ma ograniczenia do jednej technologii. Na rozwiązanie zadania jest jedynie 24 godziny! Konkurs pozwala sprawdzić swój intelekt, kreatywność, wiedzę, wytrwałość i wiarę we własne możliwości. Po każdym etapie przyznawane zostają punkty. Ranking jest więc na bieżąco aktualizowany. Do finału zostanie zakwalifikowanych 10 osób, które na przestrzeni wszystkich 10 zadań zgromadzą największą liczbę punktów. Finałowe starcie odbędzie się 22 października w Łodzi podczas konferencji Mobilization.

Prawdziwych wymiataczy kodu zachęcamy, więc do rejestracji na: www.mastercoder.pl.
Tytuł MasterCodera 2016 czeka!

Zapisy i szczegóły: www.mastercoder.pl oraz FB: https://www.facebook.com/events/1772727616337830/.


[CI] Codeigniter 4 pre-alpha autor: aras785
Wtorek 16 Sierpień 2016


Symfony 3 autor: ohm
Wtorek 01 Grudzień 2015


PHP 7.0.0 Alpha 1 Released autor: com
Piątek 12 Czerwiec 2015


[CI]Codeigniter 3.0 wydany autor: aras785
Sobota 04 Kwiecień 2015


.NET dla linux i mac autor: !*!
Czwartek 13 Listopad 2014


Spotkanie IT w Wawie autor: juscie1
Poniedziałek 13 Październik 2014


PHP 7 autor: toffiak
Środa 30 Lipiec 2014


Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2019 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System