Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

OmniHttpd Professional v2.10

Instalacja PHP

W prawym dolnym rogu (tzw. Tray'u) znajduje się ikonka pracy serwera (blyskawica na granatowym tle). Klikając na nią prawym przyciskiem myszy wysunie się menu, które zawiera następujące opcje: Pause Server - zatrzymuje działanie serwera, Flush Server - uruchamia działanie zastopowanego serwera, Shutdown Server - wyłącza serwer, Properties - opcje( tak samo jak start>programy>OmniHttpd Professional>OmniHttpd Administration).

OmniHTTPd w wersji 2.10 ma już zainstalowane php w wersji 4.2.2, więc już praktycznie nie musi być konfigurowany, ale jeśli ktoś chce używać wyższej wersji php, musi przedewszystkim ściągnąć źródła ze strony http://www.php.net/downloads.php. Należy je rozpakować do dowolnego katalogu na dysku, najlepiej c:/php.

Uruchamiamy opcje administrowania. Ukaże się okno, gdzie po lewej stronie znajdować się będzie okno z wpisem "localhost [default']". Zaznaczamy ten wpis i przechodzimy do okna Web Server Global Settings... , wchodzimy w zakładkę External, tam zamieniamy wpis

na

oraz dodajemy następujące wpisy (wedle uznania)

ewentualnie:

Od tej pory serwer będzie rozpoznawał rozszerzenia .php, .php3, .php4, .php5 i .phtml jako rozszerzenia języka php. Każdy z plików z powyższymi rozszerzeniami będzie kompilowany przez kompilator znajdujący się w folderze c:\php.

Przechodzimy do zakładki MIME, dodajemy następujące wartości:

ewentualnie:

W zakładce Advanced zaznaczamy Enable External Script Support, odznaczamy Preserve PATH_INFO.

W zasadzie tyle wystarczy, aby móc uruchamiać skrypty php. Aby sprawdzić wersję zainstalowanych źródeł php, należy w katalogu roota umieścić i uruchomić skrypt info.php o następującej zawartości:

<?php
  phpinfo();
 ?>

Po wpisaniu http://localhost/info.php powinny pojawić się informacje odnośnie konfiguracji serwera, w tym także php.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2023 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System