Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Używanie BB Code w aplikacjach PHP

Ustawienia PEAR

BBCodeParser jest to nazwa biblioteki PHP, którą będziemy używać do przetwarzania tagów BB. Jest ona zawarta w pakiecie PEAR, więc musisz mieć go zainstalowanego. Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem PEAR, możesz przeskoczyć ten paragraf.

Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z PEAR lub nie czytałeś wcześniej tego tekstu dzisiaj jest wymarzony dzień by wreszcie to zmienić i zacząć czerpać korzyści z tego wielkiego zbioru wysokiej jakości kodu PHP. Tutaj (LINK: http://www.sitepoint.com/article/getting-started-with-pear) znajdziesz informacje o tym jak zacząć przygodę z PEAR. Zobacz ten doskonały tutorial, który wyjaśni jak zainstalować i używać PEAR.

Po zainstalowaniu biblioteki PEAR, musisz jeszcze doinstalować pakiet BBCodeParser. Możesz użyć do tego instalatora PEAR lub też pobrać pakiecik bezpośrednio z witryny PEAR i wsadzić go do katalogu /HTML.

Jeśli zrobiłeś wszystko jak należy twój katalog PEAR powinien wyglądać tak:

/PEAR 
  /HTML 
    /BBCodeParser 
     /example 
     /Filter 
       Basic.php 
       Email.php 
       ... 
     BBCodeParser.php 
  /PEAR 
    /Command 
    /Frontend 
  PEAR.php

Niektóre przygotowujące grunt zabiegi muszą być wykonane przed parsowaniem kodu UBB. Cała ta praca jest przenoszona do pliku init.inc.php, aby oddzielić ją od reszty instalacji.

Zadania, które musimy wykonać:

 1. Dodać katalog PEAR do include path
 2. 2) Usunąć znaki slash w przypadku włączonej opcji magic_quotes_gpc

Na potrzeby tego kursu ustawiłem swój katalog PEAR jako podkatalog katalogu kursu, który zawiera także przykładowe pliki. Możesz zmienić ścieżkę dostępu do twojego katalogu PEAR jeśli jest inna.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (2)
^^^
Niedziela 14 Maj 2006 7:56:05 pm - karolski

przydala by sie opcja edycji komentarzy ;p

troche glupie podejscie
Niedziela 14 Maj 2006 7:55:06 pm - karolski

podchodzac do tagow bb code od strony pakietu pear jest dosyc glupie ze wzgledu na to ze zadko ktory profesjonalny hosting nie ma zaintalowanego pear dlatego trzeba prawie zawsze samemu cos takiego napisac nie jest do duze a nie ma potem problemow ze cos nie dziala

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System