Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Phiend: Wprowadzenie

Framework MVC

MVC (nazywany również Modelem 2) jest zaprojektowanym szablonem po raz pierwszy użytym przez Sun do rozwoju sieci. Aplikacja oparta na schemacie MVC posiada trzy części:

3.1. Model

Model jest logiką biznesową aplikacji. Łączy się ona z bazą danych, otrzymuje oraz przechowuje dane i właściwie robi wszystko to, co powinna robić twoja aplikacja. Model nie odpowiada na żądania HTTP, jak też nie określa danych przesłanych do przeglądarki użytkownika. Phiend nie podpowie ci także, w jaki sposób stworzyć własny model. Zazwyczaj jest to kod PHP oraz baza danych w tle.

3.2. Widok (View)

Widok jest poziomem prezentacji. Wyświetla on wyniki akcji. Dobrym wyborem na twój widok jest wzorcowy silnik, taki jak na przykład "Smarty", ale równie dobrze możesz użyć XSLT, Flash'a lub pierwotnego PHP w połączeniu z HTML. Nie ma to większego znaczenia.

3.3. Kontroler (Controller)

Kontroler jest tym, co wszystko "spaja" razem. Obsługuje żądania HTTP i podejmuje decyzje, co należy zrobić w odpowiedzi na nie. Musi on wywoływać odpowiednie funkcje modelu i przekazywać do widoku polecenie wyświetlenia odpowiedniej strony. Phiend wyposaża cię w kontroler, a ty z kolei musisz wyposażyć sam kontroler w reguły, mówiące o tym, co i kiedy zrobić.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System