Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
Spis treści

Spis treści

O autorze

O autorze

Grzegorz Kazulak
Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:
Brak powiązanych artykułów

Wyjście z PHP

Wychodzenie z PHP, tzn. zamykanie tagu na kilka linijek i jednoczesne spowodowanie nie brania tego fragmentu pod uwage przez parser u młodych programistów nie jest częstym zjawiskiem. Tym samym nie potrafią oni ułatwić sobie w łatwy sposób pracy. Na kilku przykładach postaram się omówić w/w zaganienie.

Spójrzmy na następujący problem. Programista chce sprawdzić czy zmienna $intWiek zawiera jakieś dane. W przypadku braku tych informacji powinien pojawić się znany wszystkim z JavaScript'u alert. Przykładową funkcję mamy poniżej:

I już w tym momencie pojawia się problem. W linii 3 paresr napotyka niezdefiniowaną funkcję alert(). Jest to jak najbardziej logiczne gdyż nam chodziło o wyświetlenie JS'owego alertu. Jesli więc chcemy odwołać się np. do funkcji nie dotyczącej języka PHP odrazu pojawia się pomysł. Oto przykład:

Jak łatwo można zauważyć opisany przezemnie sposób mieszania kodu PHP z elementami czystego HTML'a, JS itp. znajduje szereg zastosowań w codziennej pracy. Miłego kodowania.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System