Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualności

PHP 5 RC-2 wydany
Paweł (PMadej) Madej
Niedziela 25 Kwiecień 2004

Od dzisiaj na stronie php.net dostępna jest najnowsza wersja php5 - Release Candidate 2 kandydująca do miana stabilnej. Wydanie to przede wszystkim zawiera wiele poprawek koniecznych do wprowadzenia zanim zostanie wydana finalna wersja php5. Pomimo zwiększenia stabilności języka, nadal nie jest to wersja rekomendowana w przypadku wymaganej wysokiej stabilności.

Nowe numery PHP Magazine (cyfrowy i drukowany)
Paweł (PMadej) Madej
Sobota 24 Kwiecień 2004

Zostały wydane dwa numery PHP Magazine. Pierwszy z nich to cyfrowa wersja numeru 05.2004. Druga zaś to drukowany numer 03.2004.

Koderom ku przestrodze
Grzegorz (scanner) Tlołka
Piątek 23 Kwiecień 2004

Przeglądając popularne serwisy dotyczące bezpieczeństwa i hackingu nie sposób się oprzeć wrażeniu, iż poziom skryptów zamieszczanych na stronach (również tych jak najbardziej "profesjonalnych") drastycznie spada. Na samym tylko hacking.pl w dniu dzisiejszym naliczyc można (na pierwszej stronie) siedem raportów o błędach wykrytych w skryptach. Najcześciej są to błedy Cross-Site Scripting (XSS) lub te umożliwiające podejrzenie dowolnego pliku na serwerze.

Nowa wersja ADOdb 4.22
Paweł (PMadej) Madej
Środa 21 Kwiecień 2004

Niedawno pojawiła się nowa wersja ADOdb 4.22. Jest to najprościej mówiąc, zbiór klas napisanych w PHP. Mają one za zadanie ułatwiać nam życie w dziedzinie obsługi baz danych. Ujednolica ono zapytania, co uniezależnia nasze aplikacje od konkretnej bazy danych. Wspierane bazy danych to: MySQL, PostgreSQL, Interbase, Firebird, Informix, Oracle, MS SQL 7, Foxpro, Access, ADO, Sybase, FrontBase, DB2, SAP DB, SQLite i ogólnie ODBC.

Dodatkowo pojawiła się wersja 4.02 która posiada całkowite wsparcie dla PHP5

Zend Studio 3.5b już dostępne
Paweł (PMadej) Madej
Poniedziałek 19 Kwiecień 2004

"Najważniejsze zmiany/nowości w stosunku do wersji 3.0 to:

Poszukiwani NewsMani
Paweł (PMadej) Madej
Niedziela 18 Kwiecień 2004

Poszukujemy osób, które wsparłyby swoją pracą dział newsy. Informacji w internecie jest sporo, ale jedna osoba nie jest w stanie ich wszystkich wyszukać, przetłumaczyć i zamieścić.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2021 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System