Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualności

SDJ Extra 08/2008
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Środa 17 Wrzesień 2008

W artykule "Dostęp do danych z aplikacji Flex" dowiesz się, w jaki sposób możesz wywoływać metody obiektów Java poprzez mechanizm Remote Object, natomiast artykuł "Flex i PHP" pokazuje przykłąd współpracy klient-serwer z wykorzystaniem Web Services i Flash Remoting

Oczywiście Adobe Flex promuje dobre nawyki w kodowaniu. Test Driven Development, a więc testy, testy, i jeszcze raz testy! Tym razem dowiesz się, jak testować z użyciem biblioteki FlexUnit - przetestujesz koszyk na zakupy.

Jeśli chcesz uporządkować i zgłębić wiedzę na temat Flexa i tworzenia aplikacji w technologii Flash, to teb numer SDJ Extra jest naprawde bogatym źródłem wiedzy. Listingi przedstawione w artykułach znajdziesz na płycie DVD, podobnie jak Flex SDK 3 oraz ograniczoną czasowo wersję Flex Buildera 3.0.

SDJ 07/2008
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Wtorek 16 Wrzesień 2008

W lipcowym numerze Software Developer's Journal tematem przewodnim jest Symfony i Propel. Aż trzy artykuły przedstawiają model pisania aplikacji zwany Symfony-way. Przede wszystkim poznajemy Propel, jako warstwę obsługi baz danych w Symfony. Zdobyta wiedza przyda się w następnym artykule poświęconym generowaniu kodu w Symfony. Autor pokaże w jaki sposób, bez pisanie nawet jednej linijki kodu można stworzyć panel administracyjny zarządzający artykułami w bazie danych.

Trzeci artykuł jest poświęcony testom jednostkowym w Symfony przy użyciu wbudowanego frameworka o nazwie Lime. Poza teorią i prostymi przykładami testów, z tekstu można dowiedzieć się, jak przetestować cały model danych z użyciem pluginu sfModelTestPlugin.

Jeśli nie wiesz, czy wybór Symfony jako narzędzia pracy jest słuszny, polecam lekturę lipcowego SDJ. Na dołączonej płycie znajdziemy oczywiście wszystkie pliki źródłowe omówionych w numerze, a także źródła Symfony i Propela. Artykuły zostały okraszone screencastami z tworzenia backendu w admin generatorze, budowania modelu w propelu, a także pisania własnych pluginów dla Symfony.

To oczywiście nie wszystkie artykuły. Biblioteką miesiąca została biblioteka Java obsługująca Google Data API. Dowiesz się, czym jest GData API, jak pobrać i jak modyfikować dane na serwerze korzystając z jej interfejsu.W artykule TestNG vs. JUnit znajdziesz porównanie dwóch narzędzi do testowania jednostkowego dla języka Java.

Google Ratproxy dostępne publicznie.
Grzegorz (scanner) Tlołka
Niedziela 06 Lipiec 2008

Ratproxy to narzędzie Google, które pozwala ocenić pod względem bezpieczeństwa wskazana aplikacje web-ową. Dotychczas było ono stosowanie wewnętrznie przez programistów giganta, jednak kierownictwo Google postanowiło udostępnić aplikację publicznie i bezpłatnie. Jak mówi Michał Zalewski: "Zdecydowaliśmy udostępnić za darmo nasze narzędzie jako open source, gdyż uważamy, iż nasza decyzja stanowić będzie znaczący wkład w bezpieczeństwo IT".

Rekord Guinnessa ustanowiony
Grzegorz (scanner) Tlołka
Niedziela 06 Lipiec 2008

Podczas Dnia Pobierania, w którym Fundacja Mozilla opublikowała Firefoxa 3.0, a którego celem było ustanowienie rekordu Guinnessa w ilości pobrań jednej aplikacji w ciągu 24 godzin, program ten został pobrany 8 002 530 razy. Jako że dotychczas taka akcja nie była organizowana, jest to ustanowienie rekordu, a nie jego pobicie o czym należy pamiętać.

Rozstrzygnięcie konkursu: Nowy TOP dla Forum
Grzegorz (scanner) Tlołka
Poniedziałek 30 Czerwiec 2008

Miło jest nam jednakże ogłosić, że laureatem konkursu został Michał "Seth" Gołębiowski, którego praca uzyskała znaczną przewagę głosów nad konkurencją.

Nagrodę (mysz Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse) wyślemy do zwycięzcy w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników konkursu.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni będziemy pracować nad finalizacją nadesłanego projektu i niewątpliwie wykorzystamy przynajmniej kilka pomysłów, które zaproponowali inni uczestnicy konkursu, ponieważ są one dość ciekawe i warte uwagi.

Poniżej przedstawiamy pełną listę nadesłanych prac.

Download Day już jutro
Grzegorz (scanner) Tlołka
Poniedziałek 16 Czerwiec 2008

Już jutro, 17 czerwca 2008 roku Fundacja Mozilla udostępni nową wersję Firefoxa. Istnieje co prawda niewielkie ryzyko przełożenia premiery, jednak może to nastąpić tylko w sytuacji, jeśli zostanie wykryty jakiś poważny błąd. Na chwile obecną, na stronie informującej o całym wydarzeniu, deklaracje pobrania aplikacji złożyło 1,320,337 osób. Zaznaczyć należy, że Polska znajduje się na drugim miejscu z ilością 89,981 zgłoszeń.

Firefox 3.0 ma być szybszy, wygodniejszy, zużywający mniej zasobów systemowych. Jedną z innowacji, ma być inteligentny pasek adresu, który wedle założeń programistów powinien znacząco poprawić wygodę codziennego surfowania.

Konkurs Graficzny: Nowy TOP dla Forum
Dawid (DeyV) Polak
Wtorek 03 Czerwiec 2008

W dniu dzisiejszym ogłaszamy konkurs na nowy

Domena php.pl ma nowego właściciela
Radosław (It's_me) Bartosik
Środa 21 Maj 2008

Historia mentax.pl sp. j. od samego początku działalności jest mocno związana z tworzeniem portalu społecznościowego php.pl, przeznaczonego dla ludzi interesujących się programowaniem, tworzeniem i rozwojem Internetu.

Naszym celem było zapewnienie dostępu do materiałów i informacji, pozwalającej na rozwój i przekazywanie wiedzy. Między innymi dzięki temu w ekipie mentax.pl cały czas pojawiają się młodzi, pełni pomysłów i zaangażowania ludzie, którzy traktują programowanie zarówno jako pracę jak i życiową pasję.

Ważne zmiany. Bardzo cieszy nas to, że 1 maja 2008r. w pełni uporządkowane zostały wszystkie formalności związane z prawem własności tej domeny, dotychczas utrudniające normalny rozwój zarówno wortalu jak i społeczności zebranej wokół forum.php.pl .

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2021 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System