Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualności

Tworzenie bogatych aplikacji internetowych (RIA) za pomocą technologii Flex i PHP (Aktualizacja)
Grzegorz (scanner) Tlołka
Wtorek 24 Marzec 2009

oraz

 • Wprowadzenie do RIA
 • Wprowadzenie do technologii Adobe Flex
 • Wprowadzenie do technologii Adobe AIR
 • Proces wytwarzania z wykorzystaniem narzędzi Flex Builder i Zend Studio
 • Integracja ze środowiskiem PHP za pomocą biblioteki Zend_Amf
 • Tworzenie aplikacji w technologii Flex
 • Konfiguracja środowiska PHP
 • Integracja PHP i Flex'a
Gadżety z logo PHP.PL - pierwsza odsłona
Grzegorz (scanner) Tlołka
Piątek 06 Marzec 2009

Po długich oczekiwaniach i wielu staraniach, z przyjemnością ogłaszamy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczął działanie Sklep PHP.PL, w którym nabywać będzie można przeróżne gadżety z naszym logo. W chwili obecnej dostępny jest jeden przedmiot - ekskluzywny kubek termiczny, jednak zapewniamy, że w przyszłości ilość dóbr będzie rosła, a wynikać to będzie z Waszych sugestii i pomysłów.

Kubek, którym inaugurujemy działanie sklepu to kubek-termos o szczelnym, plastikowym zamknięciu zapobiegającym rozlewaniu się zawartości. Doskonały podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze jak i w podróży samochodem.

 • Pojemność 400 ml.
 • Nadaje się do spożywania napojów zimnych i gorących.
 • Utrzymuje temperaturę wiele godzin.
 • Dostosowany dla osób prawo i lewo ręcznych.

Aby móc nabyć taki kubek należy się posłużyć oczywiście loginem i hasłem z forum. Jedyną możliwością dokonania wpłaty jest przelew bankowy.

Zamówienia są realizowane w kolejności księgowanych wpłat.

W chwili obecnej z pierwszej transzy 100 kubków, które przygotowaliśmy pozostało 66 sztuk. Oczywiście nie martwcie się na zapas - gdy stan magazynu zacznie się wyczerpywać, przygotujemy kolejne serie.

Pamiętacie, że każdy sprzedany kubek z logiem php.pl to 5 zł, które firma mentax.pl sp.j. dodatkowo przeznacza na rozwój php.pl (nagrody dla autorów, konkursy, usługi).

Konkurs programistyczny UMK
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Sobota 06 Grudzień 2008

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje konkurs programistyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to konkurs cykliczny. W tym roku uczestnicy będą zmagali się z zadaniami w kilku etapach. Pierwszy z nich - eliminacje - rozpocznie się 10 grudnia. Tematem będzie aplikacja w formie strony www. Zestaw dozwolonych narzędzi obejmuje HTML 4.0, PHP (od wersji 4.3 wzwyż), JavaScript Javę (1.5 lub 1.6) i Apache 2.0.

Jobeet - Napisz Swój portal społecznościowy!
Dawid (DeyV) Polak
Środa 03 Grudzień 2008

Nie każdemu jednak udało się go już poznać lub przekonać się, że skorzystanie z niego może być przydatne. Jak więc można sobie to ułatwić?

Z pomocą przychodzi Jobeet - właśnie rozpoczęty 24 dniowy kurs, pokazujący, jak można wykorzystać możliwości frameworka Symfony do realizacji dużego projektu internetowego.

Irc.php.pl
Dawid (DeyV) Polak
Poniedziałek 01 Grudzień 2008

Po długiej przerwie w działaniu subdomeny irc.php.pl, błąkaniu się po różnych adresach i hostach, z przyjemnością informujemy, że IRC został znów otwarty dla wszystkich.

Zapraszamy również na:

Doceniamy publicystów - wyniki.
Grzegorz (scanner) Tlołka
Sobota 15 Listopad 2008

Niniejszym chciałbym ogłosić wyniki konkursu "Doceniamy publicystów" ogłoszonego 14 października br. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w odpowiednim wątku na Forum. Zanim o wynikach, dziękujemy Autorom za udział w konkursie, poświęcenie swojego czasu, oraz stworzenie ciekawych prac, które na pewno stanowić będą interesującą lekturę dla reszty społeczności. Liczymy, że za Waszym przykładem pójdą inni i interesujących oraz dobrze napisanych publikacji będzie się na łamach wortalu pojawiało coraz więcej.

SDJ 08/2008
Krzysztof (cysiaczek) Rak
Czwartek 18 Wrzesień 2008

Programiści PHP mają okazję zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi w Symfony 1.1, a następnie zainstalować, skonfigurować Symfony i utworzyć projekt aplikacji. Po tych krótkich, ale treściwych artykułach pora na więcej. Piszemy własny słup ogłoszeniowy, czyli prosty serwis www umożliwiający dodawanie ogłoszeń i zarządzanie nimi. W tym numerze część pierwsza, w której opisane są wszystkie kroki niezbędne do powstania tzw. frontendu, czyli części publicznej naszej strony. Naprawdę warto się przekonać, że Symfony nie gryzie - ten artykuł to potwierdza. To już drugi z kolei numer SDJ, którego znaczącą cześć zajmuje framework Symfony i technologie związane w aplikacjami internetowymi. Warto się nim zainteresować.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2021 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System