Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualności

phpDocumentor 1.3.0 stable
Michał (Seaquest) Płachta
Piątek 18 Sierpień 2006

Dziś po ponad 2 latach od ostatniej wersji wyszedł nowy phpDocumentor. Autorzy informują, że jest to milowy krok w życiu tego projektu.

phpDocumentor jest narzędziem służącym do automatycznego budowania dokumentacji kodu. Jest wzorowany na JavaDoc. Jest on częścią kilku IDE: Zend Studio, PHPEdit, PhpEd i innych.

PHP 4.4.4 i PHP 5.1.5
Michał (Seaquest) Płachta
Czwartek 17 Sierpień 2006

W dniu dzisiejszym pojawiła się nowa wersja PHP4 jak i PHP5. Zmiany w obydwu wersjach dotyczą przede wszystkim błędów związanych z zabezpieczeniami wykrytych od wersji 5.1.4 i 4.4.3

SPRY - AJAX framework od Adobe
Redakcja PHP.pl
Wtorek 15 Sierpień 2006

11 sierpnia Adobe wydało najnowszą wersje frameworka dla technologi Ajax. Wersja oznaczona jako 1.3 została powiększona o biblioteki Spry Effects.

Możliwości frameworka można zobaczyć pod tym adresem .

Software Developers Journal 08/2006
Michał (Seaquest) Płachta
Poniedziałek 07 Sierpień 2006
Najnowszy numer SDJ nosi tytuł

niezawodna JAVA. Całe pismo poświęcone jest opiniom na temat Javy oraz programowaniu w tym języku. Opisane są także narzędzia pomagające developerowi w pracy, a także zawarte warsztaty na temat skalowania czasu i tonacji dźwięku. Na DVD znajduje się 7 książek w języku angielskim.

PHP 5.2.0 Relase Candidate 1
Korneliusz (Bastion) Jarzębski
Wtorek 25 Lipiec 2006

Światło dzienne ujrzał pierwszy Relase Candidate na PHP w werji 5.2.0, zawiera ono trzy nowe rozszerzenia filter, zip ( pochodzące z drzewa PECL ) oraz json ( Java Script Object Notation ), które umożliwia łatwe przenoszenie zmiennych między skryptem PHP a JavaScriptem. Nowe PHP to także szybsze i bardziej efektywne działanie, które zawdzięcza lepszej obsługi pamięci. Warto dodać, że od czasu wydania wcześniejszej wersji 5.1.4 poprawiono blisko 80 błędów. Oprócz tego PHP zawiera szereg usprawnień i nowych funkcji.

PEAR 1.4.10 wydany
Korneliusz (Bastion) Jarzębski
Czwartek 20 Lipiec 2006

Właśnie ukazała się nowa wersja PEAR ( PHP Extension and Application Repository) - systemu dystrybucji rozszerzeń do języka PHP. Wydanie wnosi jedynie poprawki błędów zauważonych w poprzednich wersjach.

PECL Zip 1.5.0
Korneliusz (Bastion) Jarzębski
Piątek 14 Lipiec 2006

Ukazała się nowa wersja jednego z bardziej popularnych rozszerzeń PECL Zip. Nowa odsłona została oznaczona numerem 1.5.0 przynosząc ze sobą drobne zmiany w API oraz nazwach metod dostępowych. Dodano również nowe metody ułatwiające między innymi cofanie zmian dokonanych w archiwach oraz operacji wyszukiwania wpisów.

Przeglądarka Flock w wersji beta
Tomasz (Sabistik) Wiktorski
Wtorek 20 Czerwiec 2006

Oparta na silniku Gecko przeglądarka Flock doczekała się wersji beta 1 (w numeracji bezwzględnej oznaczonej jako 0.7). Czym charakteryzuje się nowa aplikacja?

Opera 9.0 w wersji finalnej!
Tomasz (Sabistik) Wiktorski
Wtorek 20 Czerwiec 2006

Po długich beta testach oraz cotygodniowych wydaniach, wreszcie dostępna jest wersja finalna Opery.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2021 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System